ثامن تم

حرکت به بالا
حرکت به پایین
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
شب های قدر تسلیت

فروشگاه قالب ثامن تم

پرداخت آسان و سریع

مبلغ-تومان:
نام شما :
ايميل :
موبایل :
توضیحات :

موزیک پلیر وبلاگ ها

موزیک پلیر مناسبتی باقابلیت تغییرآهنگ مناسبت ها،پلیری مناسب برای وبلاگ ها
موزیک پلیر مناسبتی ثامن تم

دریافت کد موزیک پلیر برای وبلاگ

معلّمی ، هنرمندانه ترین شغل

بسم الله الرّحمن الرّحیم
به بهانه روز معلم
ثامن تم:شعر در مورد معلّم«معلّمی ، هنرمندانه ترین شغل»

هنوز بر این عقیده استوار وپایبندم که دست توانای معلم است که هدایتگر دانش آموزان می باشد. معلم با توانایی های خود با هنر ومشی خود می تواند به پرورش و تربیت متربی بپردازد.
اگر « بازیگر» را هنرمند می گویند، کار وی غالبا اینگونه است که او ازروی یک نوشته ومتن مدت ها تمرین می کند وبر اثر تمرین وممارست نقش خود را ایفا می نماید.
ولی کار وشغل معلم لحظه به لحظه وآنی است ، کوچکترین غفلت و کوتاهی در امر تعلیم وتربیت خساراتی جبران ناپذیر را در پی خواهد داشت، رفتار معلم، سخن وگفتار معلم، حرکانت وسکنات معلم ...همه وهمه الگو ساز وسرنوشت ساز خواهد بود، معلم با روانشناسی خود باید تفاوت های فردی دانش آموزان را کشف نماید، معلم استاد سخن است تا فن بیان را بیاموزد، او انسانی مهذب است تا بتواند به تربیت نفوس بپردازد، او معدن صبر ، وقار ومتانت است تادر برابر ناملایمات، تلخی ها ، سختی ها وناملایمات زیردستان چون کوهی استوار به وظیفه انسانی خویش بپردازد.وقتی یادگیری در دوران کودکی ونوجوانی چون « نقش بر روی سنگ» است ، پس معلم باید با هنر ، ذوق ومسئولیت خود سنگ بنای زندگی متربیان را به درستی بنا نهد،.
هنر او در این است که خود بسیار اهل مطالعه، تحقیق وپژوهش باشد تا بتواند به کسانی که به امانت به اوسپرده اندبه مطالعه و تحقیق وادارد، اگر خدای ناکرده معلم خود از مطالعه روی گردان و بیزار باشد و سال ها ی سال بر او بگذرد وبر علمش نیفزاید چگونه از دانش آموزان انتظار داشته باشد که اهل مطالعه گردند.- رطب خورده کی منع رطب کند.
هنراو دربه وجدآوردن دانش آموزان به کسب و تحصیل علم واخلاق وتقویت انگیزه ی تحقیق و مطالعه می باشد.
هنراودر ایجاد؛ خود باوری، اعتماد به نفس،اتکابه قدرت لایزال الهی وپیروی ازمکتب انسان سازاسلام عزیزدرنونها لا ن تحت تربیت وی می باشد.
معلم هنرمند است،زیرا اوهمه فنون وهنرتربیت و کلاس وکلاسداری راآموخته است،وگرنه خویش رامدیون همیشگی ودائمی دانش آموزان قرارداده است..
کارمعلم « سخت » است نه از نوعِ یک کار خسته کننده و ملال آور ، بلکه یک شغل وکار فنی وپیچیده ودر عین حال بسیارلذت بخش و دوست داشتنی است- البته برای کسانی که این شغل را با عشق وعلاقه و با انگیزه الهی برگزیده باشند- .
اگروالاترین ومقدس ترین شغل معلمی درحاشیه قرار گیرد، اگراو این کارو رسالت پیامبر گونه رابه عنوان شغل دوم و چندم فرض نماید، وبه بهانه ی مشکلات اقتصادی به شغل هایی که دون شأن ومقام والای اوست برگزیند جفا وظلمی برزیردستان خواهدنمودکه جبران ناپذیر می باشد. دانش آموزی که چندصباح درمقابل معلم زانوی ادب بر زمین نهاده تا به خوبی تربیت شود و بهترین و گران بها ترین سرمایه خویش را در اختیار معلم قرار داده است تا به زیباترین شکل پرورش دهد،با این روند او چگونه می تواند به اهداف عالی خود دست یابد،چگونه بتواندجبران گذشته نماید....براین اساس؛ ظریف ترین، حساس ترین ، پر مسئولیت ترین ودر نهایت هنرمندانه ترین شغل را باید شغل مقدس معلمی دانست .... کریم عاملی

مربوط به دسته : دیگر مطالب / ویژه نامه
0
امتیاز مثبت به مطلب
0
امتیاز منفی به مطلب
0
0 نفر


نویسنده : ami khoshneyat | تاریخ : 14/02/1392 - 16:12 | نقل قول |

سلام خسته نباشيد ،من يك مبتدي هستم در كارم از شما دوست گرامي خواهشمند كه به وبلاگ من سر بزنيد ومن را در بهسازي وبلاگم كمك كنيد.... با تسكر

راستي يادتون نره وبلاگ مارو هم رو لينك كنيد..

Aghabiaa.blogfa.com

 
ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود